Menu
Co takhle výlet do Kanady?

Co takhle výlet do Kanady?

Loni na jaře a v létě jsem létal v Britské Kolumbii, když jsem byl na rok v Kanadě v rámci WH víz, a rád bych tam zorganizoval výlet pro pár českých paraglidistů, protože to rozhodně stojí za to . V Kanadě je paragliding zatím relativně rozvojovým sportem a proto je zde možné najít spoustu úžasných a nevytížených startovaček v krásných a divokých horách .
Létal jsem tam s kamarádem z Česka a později i s místním zkušeným paraglidistou – čechokanaďanem Zdeňkem. Zdeňek by byl schopen zařídit nějaká auta, ať je nemusíme draze půjčovat z půjčovny a zároveň se dobře vyzná v místních letových terénech.

Předběžně by se jednalo o termín 15.5. až 15.6. 2019 s tím, že bychom přiletěli do Vancouveru a nejprve létali v Pembertonu a okolí, což je poměrně známý a více frekventovaný letový terén, s vysokými dostupy, vhodný pro dlouhé přelety, severně od Whistleru. Dále bychom pokračovali dle počasí a času po letových terénech přes jih BC směrem ke Calgary. Po cestě jsou napřiklad Lumby (jednoduché přelety a pohodové létání), Idaho Peak, Fernie (spousta výborných startovaček, vysoké hory a dostupy), Golden a mnoho dalších.
Kromě spousty intenzivního létání na krásných a neotřelých místech bychom mohli sjet na raftech nějakou divokou řeku nebo se projet po horách na koních atd atd.

Co se týče ceny, tak hlavní položkou budou letenky, které bychom v tuto chvíli sehnali cca za 18 tisíc (Praha -> Vancouver, Calgary -> Praha). Dále poplatky za kempy (někde bychom mohli spát i mimo kempy, podle situace), jídlo (cca 2x dražší než u nás), doprava, pojištění, poplatek za vydání turistických víz, nějaké to další sportovní a rekreační vyžití atd. Počítal bych s výdaji kolem 40 tisíc.

Pokud by se nás našlo alespoň 7 nebo 8, pustil bych se se Zdeňkem do podrobnější organizace a během ledna bychom mohli koupit letenky. Kdyby byl zájem, můžeme se domluvit a probrat všechno detailněji osobně někde na pivu .

Budu rád, když se někdo ozve nebo bude sdílet a najde se nás dost, abychom tuhle akci mohli podniknout.