Menu

Motorový kurz


Detaily události

Tato událost skončila 01 Prosinec 2023


Kurz motorového paraglidingu vás naučí vše potřebné pro létání na motorovém padákovém kluzáku. Obsahem kurzu je teoretická výuka (meteorologie, aerodynamika, letecké předpisy, …) a praktické dovednosti potřebné pro samostatné létání. Výcvik probíhá převážně individuální formou nejčastěji na na vzletové ploše poblíž letiště ve Frýdlantě nad Ostravicí. Po dohodě může probíhat i na letišti v Přibyslavi.

Po úspěšném absolvování kurzu obdrží účastník osobní list, na základě kterého si můžete zažádat o vystavení pilotního průkazu u Letecké amatérské asociace ČR.

Termíny kurzů jsou pouze orientační, výcvik probíhá individuálně a po přihlášení a zaplacení kurzu Vás budeme kontaktovat a dohodneme se na průběhu výcviku.

Kolik to stojí?

Cena kurzu: 8 500 Kč 

Závěrečné přezkoušení: 1 500 Kč

Pokud byste rádi věnovali základní kurz jako dárek, můžete si zakoupit dárkový poukaz. Obdarovaný si pak může vybrat z termínů a pouze se přihlásí.

Jazyk výcviku

Základním jazykem výcviku je český jazyk. V případě dohody lze provést výcvik i v anglickém jazyce. Výcvik v cizím jazyce je zpoplatněn příplatkem 3000Kč.

V ceně kurzu je zahrnuto

V ceně kurzu není zahrnuto

  • Zapůjčení kompletu pro motorový paragliding (krosna Nirvana Rodeo, Electric, padákový kluzák, sedačka se záložním padákem, přilba, radiostanice, pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám). Cena zapůjčení kompletu je 1 000Kč / letová hodina. Podmínkou zapůjčení je uzavřené pojištění odpovědnosti za škody na letadle u LAA ČR. S jeho sjednáním Vám pomůžeme.
  • Ubytování v našem PG Hnízdě v Čeladné
    • 350 Kč dvoulůžkové pokoje
    • 250 Kč vícelůžkové pokoje
  • Strava
  • Poplatky za vystavení pilotního průkazu

Podmínky k zahájení výcviku

Výcvik provádí člen reprezentačního týmu v motorovém paraglidingu a instruktor Lukáš Koláček.

Upozornění: Po odeslání přihlášky potvrďte Platbu převodem/Offline payment. Úspěšné odeslání je potvrzeno emailem. V případě problémů nás prosím kontaktujte.

Registrace na kurz/Course booking

Bookings are no longer available for this event.