Menu

Motorový kurz


Detaily události

Tato událost probíhá od 1 Duben 2023 do 1 Prosinec 2023. Další výskyt je 1.7.2023


Kurz motorového paraglidingu vás naučí vše potřebné pro létání na motorovém padákovém kluzáku. Obsahem kurzu je teoretická výuka (meteorologie, aerodynamika, letecké předpisy, …) a praktické dovednosti potřebné pro samostatné létání. Výcvik probíhá převážně individuální formou nejčastěji na na vzletové ploše poblíž letiště ve Frýdlantě nad Ostravicí. Po dohodě může probíhat i na letišti v Přibyslavi.

Po úspěšném absolvování kurzu obdrží účastník osobní list, na základě kterého si můžete zažádat o vystavení pilotního průkazu u Letecké amatérské asociace ČR.

Termíny kurzů jsou pouze orientační, výcvik probíhá individuálně a po přihlášení a zaplacení kurzu Vás budeme kontaktovat a dohodneme se na průběhu výcviku.

Kolik to stojí?

Cena kurzu: 8 500 Kč 

Závěrečné přezkoušení: 1 500 Kč

Pokud byste rádi věnovali základní kurz jako dárek, můžete si zakoupit dárkový poukaz. Obdarovaný si pak může vybrat z termínů a pouze se přihlásí.

Jazyk výcviku

Základním jazykem výcviku je český jazyk. V případě dohody lze provést výcvik i v anglickém jazyce. Výcvik v cizím jazyce je zpoplatněn příplatkem 3000Kč.

V ceně kurzu je zahrnuto

V ceně kurzu není zahrnuto

  • Zapůjčení kompletu pro motorový paragliding (krosna Nirvana Rodeo, Electric, padákový kluzák, sedačka se záložním padákem, přilba, radiostanice, pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám). Cena zapůjčení kompletu je 1 000Kč / letová hodina. Podmínkou zapůjčení je uzavřené pojištění odpovědnosti za škody na letadle u LAA ČR. S jeho sjednáním Vám pomůžeme.
  • Ubytování v našem PG Hnízdě v Čeladné
    • 350 Kč dvoulůžkové pokoje
    • 250 Kč vícelůžkové pokoje
  • Strava
  • Poplatky za vystavení pilotního průkazu

Podmínky k zahájení výcviku

Výcvik provádí člen reprezentačního týmu v motorovém paraglidingu a instruktor Lukáš Koláček.

Upozornění: Po odeslání přihlášky potvrďte Platbu převodem/Offline payment. Úspěšné odeslání je potvrzeno emailem. V případě problémů nás prosím kontaktujte.

Registrace na kurz/Course booking

Date Ticket Price Quantity
Kurz MPK 8 500,00Kč Sold out

Pokud jste držiteli dárkového pokazu na záklaní kurz, tak jeho číslo uveďte. / If you have voucher for basic course please fill the number.

Typ ubytování v PG HNÍZDU. / Accomodation type at the PG HNÍZDO.

Pokud jste uvedli "Student - ANO" pak vyplňte jméno školy. / If you selected "Student - YES" please fill the school name.

Studentskou cenu mohou využít pouze studenti denního studia na škole v České republice do 26 let (včetně) nebo mládež do 23 let (včetně). / The student prize can only be used by full-time students at a school in the Czech Republic under 26 (inclusive) or under the age of 21 (inclusive).

Dle hmotnosti zvolíme nejvhodnější velikost vašeho padáku. / By the weight we will choose the right glider size for you.

Rodné čílslo je jedinečným idetifikátorem účastníka kuru. / Birth number or date of birth is unique identifier of the participant.

Podle výšky zvolíme správnou velikost sedačky. / By the height we will choose the best size of the harness.

Dámské trička jsou označeny WS/WM/WL. / Women t-shirt sizes are marked as WS/WM/WL.

Souhlasím s tím, aby mé osobní údaje byly zpracovány v souladu s ustanovením § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. v platném znění zpracovány, uchovány a poskytnuty třetím osobám, za účelem organizací akcí Studentským klubem paraglidingu a jejich vyúčtováním. I agree that my personal data will be processed in accordance with the provisions of Section 5 (2) of Act No. 101/2000 Coll. as amended, processed, stored and provided to third parties for the purpose of organizing events by the Studentský klub paraglidingu and their billing.