Menu
UP! – Untangle Paragliding

UP! – Untangle Paragliding


Detaily události

Tato událost probíhá od 29 Duben 2023 do 11 Červen 2023. Další výskyt je 10.6.2023 8:30


Tento kurz vám nabízí možnost vyzkoušet si paragliding. Probíhá v okolí Ostravy nebo v podhůří Beskyd. Na začátku vám instruktor vysvětlí základy ovládání padákového kluzáku. S nácvikem létání začnete na úpatí cvičné louky s celkovým převýšením okolo 50m. Postupně, s přibývající šikovností, postupujete výše po louce a na závěr provádíte asi půlminutové lety.

Kurz je koncipován jako 1 denní (tj. náplň kurzu lze zvládnout během jednoho dne, ale v případě nepřízně počasí může být využit i druhý den kurzu) a probíhá většinou „dálkovým“ způsobem, tj. scházíme se obvykle v 8 hodin ráno  v našem centru PG HNÍZDO v Čeladné a odtud vyrážíme na cvičné svahy. Mezi naše oblíbené terény pro seznamovací kurzy patří Děhylov a Odry. Protože na svahu budeme celý den a většina z nich je dále od civilizace, je vhodné se vybavit dostatečnou svačinou a pitím. Kurz není módní přehlídka, proto si oblečte věci, které můžete uválet, zašpinit … Na nohy je dobré obout boty, nejlépe s pevným kotníkem. Oblečení ani obuv by vás neměla omezovat v pohybu. Návrat je v podvečer a často se jde letový den někam „rozebrat“.

Kolik to stojí?

Kurz je hrazen z programu Erasmus+ „UP! – Untangle Paragliding”, takže všichni účastníci mají kurz zdarma.

Kdo se může zúčastnit?

Kurzu se může zúčastnit zájemce starší 15 let. Účastníci ve věku do 18 let se mohou účastnit pouze pokud doloží úředně ověřený souhlas rodiče s účastí na kurzu nebo se rodiče dostaví (zúčastní) na kurz.

V ceně kurzu je zahrnuto

  • Zapůjčení kompletní výbavy pro paragliding (padákový kluzák, sedačka se záložním padákem, přilba, radiostanice, pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám)
  • Vedení zkušenými instruktory
  • Doprava na letové terény dle kapacity klubové dodávky

Registrace na kurz/Course booking

Date Ticket Price Quantity
Rezervace 0,00Kč Sold out

Dle hmotnosti zvolíme nejvhodnější velikost vašeho padáku. / By the weight we will choose the right glider size for you.

Rodné čílslo je jedinečným idetifikátorem účastníka kuru. / Birth number or date of birth is unique identifier of the participant.

Podle výšky zvolíme správnou velikost sedačky. / By the height we will choose the best size of the harness.

Souhlasím s tím, aby mé osobní údaje byly zpracovány v souladu s ustanovením § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. v platném znění zpracovány, uchovány a poskytnuty třetím osobám, za účelem organizací akcí Studentským klubem paraglidingu a jejich vyúčtováním. I agree that my personal data will be processed in accordance with the provisions of Section 5 (2) of Act No. 101/2000 Coll. as amended, processed, stored and provided to third parties for the purpose of organizing events by the Studentský klub paraglidingu and their billing.