Menu
UP! – Untangle Paragliding

UP! – Untangle Paragliding


Detaily události

Tato událost skončila 11 Červen 2023


Tento kurz vám nabízí možnost vyzkoušet si paragliding. Probíhá v okolí Ostravy nebo v podhůří Beskyd. Na začátku vám instruktor vysvětlí základy ovládání padákového kluzáku. S nácvikem létání začnete na úpatí cvičné louky s celkovým převýšením okolo 50m. Postupně, s přibývající šikovností, postupujete výše po louce a na závěr provádíte asi půlminutové lety.

Kurz je koncipován jako 1 denní (tj. náplň kurzu lze zvládnout během jednoho dne, ale v případě nepřízně počasí může být využit i druhý den kurzu) a probíhá většinou „dálkovým“ způsobem, tj. scházíme se obvykle v 8 hodin ráno  v našem centru PG HNÍZDO v Čeladné a odtud vyrážíme na cvičné svahy. Mezi naše oblíbené terény pro seznamovací kurzy patří Děhylov a Odry. Protože na svahu budeme celý den a většina z nich je dále od civilizace, je vhodné se vybavit dostatečnou svačinou a pitím. Kurz není módní přehlídka, proto si oblečte věci, které můžete uválet, zašpinit … Na nohy je dobré obout boty, nejlépe s pevným kotníkem. Oblečení ani obuv by vás neměla omezovat v pohybu. Návrat je v podvečer a často se jde letový den někam „rozebrat“.

Kolik to stojí?

Kurz je hrazen z programu Erasmus+ „UP! – Untangle Paragliding”, takže všichni účastníci mají kurz zdarma.

Kdo se může zúčastnit?

Kurzu se může zúčastnit zájemce starší 15 let. Účastníci ve věku do 18 let se mohou účastnit pouze pokud doloží úředně ověřený souhlas rodiče s účastí na kurzu nebo se rodiče dostaví (zúčastní) na kurz.

V ceně kurzu je zahrnuto

  • Zapůjčení kompletní výbavy pro paragliding (padákový kluzák, sedačka se záložním padákem, přilba, radiostanice, pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám)
  • Vedení zkušenými instruktory
  • Doprava na letové terény dle kapacity klubové dodávky

Registrace na kurz/Course booking

Bookings are no longer available for this event.