Menu
Koronavirus a paragliding

Koronavirus a paragliding

Aktuální situace v ČR, podle našeho názoru, neumožňuje organizaci soutěží v paraglidingu a ani organizace kurzů volného létání není při splnění všech požadavků prakticky možné. Aktuálně zahájíme přípravu výcviku na motorových padákových kluzácích, kde lze pracovat bez problémů v menších skupinkách. Uvolnění tohoto režimu je dle rozhodnutí vlády naplánováno na 8.6.

Soutěže

Soutěž v přesnosti přistání Přesnost pro všechny, která byla plánována 2. – 3.5 je bez náhrady zrušena. Vzhledem k tomu, že všechny ostatní soutěže budou přesouvány na pozdější termíny, nevidíme prostor pro organizaci soutěže tak, aby nekolidovala s ostatními akcemi klubu.

Beskydy Open 2020 budou přesunuty na pozdější termín, konkrétně na 27. – 30.6.2020. Kapacita soutěže je limitována na 50 účastníků.

PGA Czech Open 2020 se uskuteční v termínu jak bylo plánováno. Pevně věříme, že dojde k částečnému uvolnění opatření na hranicích a budeme mít i mezinárodní účast. Dle aktuálních informací o omezeních pro sportovní akce bude stanoven limit pro přihlášení na 50 osob. Nezmeškejte s přihlášením na soutěž. Za přihlášeného se považuje pilot, který zaplatí startovné.

Kurzy paraglidingu

První termín základního a seznamovacího kurzu začne 14.6. Přihlášené zájemce o předchozí termíny budeme kontaktovat a nabídneme jim pozdější termíny. Budou přidány ještě termíny kurzů v srpnu.