Menu
Kurz očima Huw Humphreys – Flying the Nest

Kurz očima Huw Humphreys – Flying the Nest

Chtěl jsem létat léta, ale nikdy jsem se mi to nezdařilo. Zarezervoval jsem na poslední chvíli výlet do České republiky, o týden později jsme už cestovali přes celou zemi, abychom našli PG Hnízdo až na samém konci.

Mám rád dobrodružné sporty, kitesurfing, snowboarding, jízdu na horském kole … učení se kitesurfu byla výzva, být tažen drakem nad vodou…

Na druhou stranu paragliding je jednoduchý, jedno křídlo křídlo, dvě hlavní řídící šňůry – pár kroků jako pro děti … během několika málo dní jsme stál na vrcholu Beskydského kopce, a čelak na poky k letu dolů … když ho dostanete, nelze udělat nic jiného než se rozběhnout a dát celou svou víru do kluzáku a doufat, že se nafoukne správně!

Startovní plochy v Beskydech jsou skryté, jak to jen jde. Hory jsou pokryté kobercem lesů, což znamená velmi malý prostor pro chybu … když uvidíte, že někteří z místních pilotů se snaží vzlétnout, musíte v sobě najít sílu to udělat také!

Začátek kurzu byl skutečný křest ohněm, každodenní jsme byli naloženi do dodávky, naši dva instruktoři měli správný charakter a paraglidingová škola měla opravdovou rodinnou atmosféru. Teoretická výuka sestávalo z toho, že se Richard probojovával skrze české snímky s „broken“ angličtinou, zatímco Kamilova malá dcera běhala kolem zadní části místnosti a mávala před projektem deštníkem! Večery se trávili při grilování masa nebo v místní hospodě, kde hlavní jídlo stálo asi 4 libry. Dny byly dlouhé někdy až od šesti hodin ráno až do pozdního večera, ale miloval jsem tu zkušenost…

Tady je pár klipů z kurzu …

Flying the Nest od Huw Humphreys na Vimeu.