Menu
PGA Czech Open

PGA Czech Open

PGA Czech Open je tradiční soutěž v přesnosti přistání, kterou pořádá Studentský klub paraglidingu od roku 2006, jako mezinárodní mistrovství České republiky.Soutěž si vždy kladla za cíl přilákat nejlepší piloty a nastavila vysoký standard soutěží v přesnosti přisání v ČR. V posledních letech je součástí České ligy v přesnosti přistání. V roce 2006 se soutěž zapojila do čerstvě založeného Evropského poháru v přesnosti přistání, který se později změnil na Světový pohár (www.pgawc.org). Ten se v Beskydech konal o dva roky později a zúčastnili se ho i piloti z Japonska. úspěšná organizace nás motivovala k podání úspěšné nabídky na organizaci mistrovství světa v roce 2011.

PGA Czech Open 2024

Od roku  roce 2019 jsme soutěž začlenili do Evropského poháru v přesnosti přistání (www.pgaec.org). V roce 2019 byla naše soutěž organizátory Evropského poháru označena: „Thanks to good organization, we can rank this European Cup among the best organized so far. Strict adherence to rules, where needed, as well as a relaxed atmosphere during the competition, set it apart from the others. We want to congratulate the organizers for their efforts on creating one of the best European Cups thus far.“

Propozice soutěže

Termín: 16-18.8.2024

Kompletní propozice najdete zde.

Přihlášení účastníci

Seznam přihlášených účastníků.

Místo a letové terény

Soutěž probíhá v Beskydech, pohoří v nejvýchdnější části České republiky. Beskydy patří k vyhlášeným letovým místům a proto k nám jezdí piloti nejen z ČR.

Výsledky

2024

PGA Czech Open 2024 – Výsledky.

2023

PGA Czech Open 2023 – Výsledky.

2021

PGA Czech Open 2021 – Výsledky.

2020

Reportáž o průběhu soutěže naleznete zde.

PGA Czech Open 2020 – Výsledky.

2019

Reportáž o průběhu soutěže.

PGA Czech Open 2019 – Výsledky.

Soutěž probíhá za podpory partnerů klubu

                   

Technologický partner

Mediální partner