Menu
PG HNÍZDO – škola paraglidingu

PG HNÍZDO – škola paraglidingu

PG HNÍZDO – škola paraglidingu je jednou z nejdéle působících škol paraglidingu v České republice. Svou činnost provozuje od roku 1993.

Škola paraglidingu je registrována jako středisko pilotního výcviku u Letecké amatérské asociace ČR, která je pověřena výkonem státní správy v oblasti sportovních létajících zařízení.

Co nabízíme

Seznamovací kurz

Seznamovací kurz paraglidingu je ochutnávka létání na padákovém kluzáku. Během jednoho dne jsou účastníci schopni získat základní teoretické znalosti a praktické dovednosti k letu z malého kopce (cca do 40m převýšení).

Základní kurz

Základní kurzy paraglidingu je nelehká cesta k samostatnému létání na padákovém kluzáku. Účastníky kurzu čeká náročný celodenní program zahrnující teoretickou a praktickou výuku, která je postupnými kroky dovede od cvičné loučky až k letům z našich beskydských vrcholů s převýšením cca 400m.

Motorový kurz

Pro zájemce o motorové létání nabízíme výcvik na letišti ve Frýdlantě nad Ostarvicí pod vedením reprezentanta v motorovém létání Lukáše Koláčka. Jsme vybaveni krosnami Nirvana Rodeo a padákovými kluzáky Sky Paragliders.

Nabízíme kurzy motorového i bezmotorového létání, výlety, pořádáme soutěže a všechny věci kolem. Přehledný kalendář akcí naleznete zde.

Výlety

Výlety za létáním jsou nedílnou součástí naší činnosti. Cílem jsou zejména země na jih od nás, které mají lepší podmínky pro létání. Pro výlety na prodloužený víkend (odjezd středa večer návrat neděle v noci) jsou nejčastějším cílem Slovinsko (Karavanky, Tolmin, Lijak) nebo Itálie (Bassano, Meduno, Piave di Alpago). Celotýdenní výlety jsou směřovány do Francie (St. Andre les Alpes), Srbska (Kopaonik), Bulharska, Makedonie (Kruševo, Ohrid), Rumunska (Brašov) a dalších míst.

                             

Tandemové lety

Díky naší škole můžete také vy, kteří si nejste jisti, zda je létání to pravé pro Vás, vyzkoušet ten pocit létání na padákovém kluzáku. Žádné hlučné motory, jen volný prostor kolem Vás a úžasný výhled z ptačí perspektivy na krajinu Beskyd můžete zažít tím nejjednodužším způsobem. Poukaz na tandemový let je také vhodným dárkem, který může být trvalou připomínkou letu, pokud vyberete i záznam letu.

Výhody pro absolventy a členy klubu

Naši absolventi mají slevu v našem eshopu s vybavením pro paragliding, připravujeme pro ně ve spolupráci se Sky Paragliders také speciální akce jako První komplet nebo Zimní sleva. Výlety a jiné akce jsou pro ně také cenově zvýhodněné.