Menu
Studentská škola paraglidingu

Studentská škola paraglidingu

Studentská škola paraglidingu je jednou z nejdéle působících škol paraglidingu v České republice. Byla založena členy Studentského klubu paraglidingu na Vysoké škole báňské v Ostravě na počátku 90 let. Škola působila převážně v Beskydech, ale mnoho kurzů bylo organizováno také na Donovalech. V současnosti jsou hlavním působištěm Beskydy, kde klub provozuje paraglidingové centrum HNÍZDO v Čeladné. To je zázemím školy, nabízí ubytování a společenskou místnost používanou jako učebnu.

Studentská škola paraglidingu je registrována jako středisko pilotního výcviku u Letecké amatérské asociace ČR, která je povšena výkonem státní správy v oblasti sportovních létajících zařízení.

Cíle školy

  • Bezpečný výcvik podle směrnic LAA ČR
  • Zpřístupnění paraglidingu studentům, mládeži i ostatní veřejnosti
  • Předat znalosti a dovednosti v dobré, přátelské atmosféře

Co nabízíme

Nabízíme kurzy motorového i bezmotorového létání, výlety, pořádáme soutěže a všechny věci kolem. Přehledný kalendář akcí naleznete zde.

Seznamovací kurzy paraglidingu

Seznamovací kurz paraglidingu je ochutnávka létání na padákovém kluzáku. Během jednoho dne jsou účastníci schopni získat základní teoretické znalosti a praktické dovednosti k letu z malého kopce (cca do 40m převýšení). V případě nevhodného počasí máme v záloze ještě druhý den. Absolventi seznamovacího kurzu získávají slevu 500 Kč na základní kurz paraglidingu. Jedná se také o vhodný dárek a elektronický poukaz na seznamovací kurz lze zakoupit online v našem eshopu.

Základní kurzy paraglidingu

Základní kurzy paraglidingu je nelehká osmidenní cesta k samostatnému létání na padákovém kluzáku. Účastníky kurzu čeká náročný celodenní program zahrnující teoretickou a praktickou výuku, která je postupnými kroky dovede od cvičné loučky až k letům z našich beskydských vrcholů s převýšením cca 400m. Kurzem je provedou naši zkušení instruktoři. Po absolvování závěrečného přezkoušení teroretických znalostí i praktických dovedností před inspektorem provozu jim LAA ČR vystaví pilotní průkaz.

 

Kurzy motorového paraglidingu

Příchodem reprezentanta v motorovém létání Lukáše Koláčka do našeho týmu jsme zařadili do naší nabídky i kurzy motorového paraglidingu, které doporučujeme zejména držitelům pilotní licence pro volné létání. Pro zájemce, kteří zatím nemají zkušenosti s volným létáním nabízíme i přípravný kurz pro motorové létání. Škola je vybavena špičkovými krosnami Nirvana, padákovými kluzáky Sky Paragliders a působí zejména na letišti ve Frýdlantě nad Ostravicí. Pro zájemce o vyzkoušení motorového letu je možné zakoupit elektronický poukaz na přípravný let na motorvém padákovém kluzáku.

Výlety

Výlety za létáním jsou nedílnou součástí naší činnosti. Cílem jsou zejména země na jih od nás, které mají lepší podmínky pro létání. Pro výlety na prodloužený víkend (odjezd středa večer návrat neděle v noci) jsou nejčastějším cílem Slovinsko (Karavanky, Tolmin, Lijak) nebo Itálie (Bassano, Meduno, Piave di Alpago). Celotýdenní výlety jsou směřovány do Francie (St. Andre les Alpes), Srbska (Kopaonik), Bulharska, Makedonie (Kruševo, Ohrid), Rumunska (Brašov) a dalších míst.

                             

Tandemové lety

Díky naší škole můžete také vy, kteří si nejste jisti, zda je létání to pravé pro Vás, vyzkoušet ten pocit létání na padákovém kluzáku. Žádné hlučné motory, jen volný prostor kolem Vás a úžasný výhled z ptačí perspektivy na krajinu Beskyd můžete zažít tím nejjednodužším způsobem. Poukaz na tandemový let je také vhodným dárkem, který může být trvalou připomínkou letu, pokud vyberete i záznam letu.

Výhody pro absolventy a členy klubu

Naši absolventi mají slevu v našem eshopu s vybavením pro paragliding, připravujeme pro ně ve spolupráci se Sky Paragliders také speciální akce jako První komplet nebo Zimní sleva. Výlety a jiné akce jsou pro ně také cenově zvýhodněné.

 

 

Select currecny
CZK Česká koruna
EUR Euro