Menu
Tandemové lety

Tandemové lety

Díky naší škole můžete také vy, kteří si nejste jisti, zda je létání to pravé pro Vás, vyzkoušet ten pocit létání na padákovém kluzáku. Žádné hlučné motory, jen volný prostor kolem Vás a úžasný výhled z ptačí perspektivy na krajinu Beskyd můžete zažít tím nejjednodužším způsobem.

Základní údaje

Tandemové lety provádíme na letových terénech Ondřejník Skalka, Javorový, Javorník a průměrně trvá mezi 7 a 15 minutami u základního letu a 15 – 30 minut u termického tandemového letu. Délka letu je ovlivněna zejména meteorologickými podmínkami a zvoleným letovým terénem.

Meteorologické podmínky

Vhodné meteorologické podmínky jsou nejčastěji v rozmezí března a října, v ostatních měsících se vyskytují mnohem méně. Pilot volí vhodné podmínky a kontaktuje zaregistrované zájemce.

Pozn: I přes zkušenost našich pilotů může dojít k situaci, že dojde ke změně počasí a let nelze z bezpečnostních důvodů provést. V tomto případě si pilot dohodne se zájemcem nový termín.

Požadavky na pasažéra

  • Standardní fyzické kondice
  • Lety jsou určeny pro pasažéry od 15 let a hmotnosti do 120kg. Lety dětí jsou možné po předchozí domluvě.
  • Pasažér by měl být vybaven pevnou obuví, dlouhými kalhoty a bundou s dlouhými rukávy. V chladnějším období je nutné přidat rukavice a teplé prádlo.

Průběh letu

Zájemce se setká s pilotem na smluveném místě v dohodnutém čase. Společně se dopraví na startovní plochu (u některých terénů není doprava na start součástí ceny letu – např. Javorový). Pře letem pilot předá základní instrukce pasažérovi, seřídí mu postroj – sedačku a vysvětlí úkony při startu, letu a přistání.

Následně pilot posadí pasažéra do sedačky, připoutá ho a upevní mu přilbu. Pilot odstartuje padák a po krátkém rozběhu dojde ke vzletu. Pilot během letu popisuje jak průběh letu, tak také okolí. Pokud podmínky dovolí, může si pasažér požádat o prodloužení letu na termický, které je možné za doplatek 500Kč přímo pilotovi.

Před přistáním pilot znovu popíše úkony nutné pro přistání a provede přistání na určené ploše. Přistání je v naprosté většině případů pouze došlápnutí na zem, výjimečně je potřeba udělat několik kroků. Pasažér může za letu fotit nebo natáčet kamerou.

Zájemce si může objednat záznam letu, který následně obdrží na CD nebo elektronicky. Pokud chcete vzít s sebou rodinu nebo přátele, aby viděli jak letíte je možné se domluvit s pilotem, který poradí, kde budete nejlépe vidět.

Ceny

Jak si let zajistit

  1. Zakoupíte dárkový poukaz v našem  eshopu.
  2. Zaregistrujete si poukaz v on-line formuláři
  3. Pilot bude pravidelně telefonicky nebo pomocí SMS kontaktovat registrované držitele poukazu o letových dnech dokud se Váš let neuskuteční. (Zákazníky kontaktujeme vždy podle předpovědi počasí cca 2-5 dní předem)

Kontakty na piloty:

Všichni naši piloti vlastní pilotní licence pro létání na tandemových padácích.

  • Richard Bojda 725 640 095
  • Kamil Konečný 608 811 699

Těší se na Vás tým pilotů Studentského klubu paraglidingu