Menu
Seznamovací kurz paraglidingu

Seznamovací kurz paraglidingu


Detaily události

Tato událost skončila 26 Srpen 2023


Seznamovací kurz vám nabízí možnost vyzkoušet si paragliding. Probíhá v okolí Ostravy nebo v podhůří Beskyd. Na začátku vám instruktor vysvětlí základy ovládání padákového kluzáku. S nácvikem létání začnete na úpatí cvičné louky s celkovým převýšením okolo 50m. Postupně, s přibývající šikovností, postupujete výše po louce a na závěr provádíte asi půlminutové lety.

Kurz je koncipován jako 1+1 denní (tj. náplň kurzu lze zvládnout během jednoho dne, ale v případě nepřízně počasí může být využit i druhý den kurzu) a probíhá většinou „dálkovým“ způsobem, tj. scházíme se obvykle v 8 hodin ráno (u termínů v červnu, červenci a srpnu v 9 hodin) v našem centru PG HNÍZDO v Čeladné a odtud vyrážíme na cvičné svahy. Mezi naše oblíbené terény pro seznamovací kurzy patří Děhylov a Odry. Protože na svahu budeme celý den a většina z nich je dále od civilizace, je vhodné se vybavit dostatečnou svačinou a pitím. Kurz není módní přehlídka, proto si oblečte věci, které můžete uválet, zašpinit … Na nohy je dobré obout boty, nejlépe s pevným kotníkem. Oblečení ani obuv by vás neměla omezovat v pohybu. Návrat je v podvečer a často se jde letový den někam „rozebrat“.

V případě, že kurz bude pokračovat i v neděli, je možné pro přespání využít kapacitu našeho centra PG HNÍZDO.

Kolik to stojí?

Studenti: 1 900 Kč

Ostatní: 2 500 Kč

Pozn: Studentskou cenu mohou využít pouze studenti denního studia na škole v České republice do 26 let (včetně) nebo mládež do 21 let (včetně).

V ceně kurzu je zahrnuto

  • Zapůjčení kompletní výbavy pro paragliding (padákový kluzák, sedačka se záložním padákem, přilba, radiostanice, pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám)
  • Vedení zkušenými instruktory
  • Doprava na letové terény dle kapacity klubové dodávky

Dárkový poukaz

Pokud byste rádi věnovali seznamovací kurz jako dárek, můžete si zakoupit dárkový poukaz. Obdarovaný si pak může vybrat z termínů a pouze se přihlásí.

 

Registrace na kurz/Course booking

Bookings are no longer available for this event.