Menu
Základní kurz paraglidingu 2024

Základní kurz paraglidingu 2024


Detaily události

Tato událost probíhá od 11 Květen 2024 do 24 Srpen 2024. Další výskyt je 15.6.2024 9:00

  • Místo: HNÍZDO
  • Kategorie:
  • Nadcházející události:

Základní kurz paraglidingu vám nabízí možnost stát se pilotem padákového kluzáku. Je to devět dní intenzivního výcviku, během kterého můžete získat nezbytné teoretické znalosti (meteorologie, aerodynamika, letecké předpisy, …) a praktické dovednosti potřebné pro samostatné létání. S nácvikem se začíná na cvičné louce, poté se létá z velkého kopce s převýšením cca 400m. Po úspěšném absolvování kurzu obdrží účastník osobní list, na základě kterého si můžete zažádat o vystavení pilotního průkazu kategorie Pilot u Letecké amatérské asociace ČR.

Kurzy probíhají v krásném prostředí Beskyd. Základnou kurzu je naše PG Hnízdo v Čeladné. Výcvik bude probíhat nejprve na menších svazích z nichž jeden leží v těsné blízkosti chaty. Pro lety z velkého kopce budou využívány hlavně Ondřejník Skalka, Javorový, Velký Javorník a Straník.

Kolik to stojí?

Studenti: 9 500 Kč

Ostatní: 11 800 Kč

Pozn: Studentskou cenu mohou využít pouze studenti denního studia na škole v České republice do 26 let (včetně) nebo mládež do 23 let (včetně).

Pokud byste rádi věnovali základní kurz jako dárek, můžete si zakoupit dárkový poukaz. Obdarovaný si pak může vybrat z termínů a pouze se přihlásí.

Jazyk výcviku

Základním jazykem výcviku je český jazyk. V případě dohody lze provést výcvik i v anglickém jazyce. Výcvik v cizím jazyce je zpoplatněn příplatkem 3000Kč.

V ceně kurzu je zahrnuto

  • Zapůjčení kompletní výbavy pro paragliding (padákový kluzák, sedačka se záložním padákem, přilba, radiostanice, pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám)
  • Vedení zkušenými instruktory
  • Doprava na letové terény dle kapacity klubové dodávky
  • Klubové tričko
  • Výukové materiály (kniha Richarda Plose Paragliding)

V ceně kurzu není zahrnuto

Výcvik provádějí zkušení instruktoři, kteří vás během výcviku budou navádět pomocí vysílačky.

Pokud se chcete podívat, jak takový kurz probíhá, podívejte se na video zde…

Před přihlášením si přečtěte kompletní instrukce zde.

Upozornění: Po odeslání přihlášky potvrďte Platbu převodem/Offline payment. Úspěšné odeslání je potvrzeno emailem. V případě problémů nás prosím kontaktujte.

Registrace na kurz/Course booking

Date Ticket Price Quantity
Rezervace/Booking 2 000,00Kč Sold out

Pokud jste držiteli dárkového pokazu na záklaní kurz, tak jeho číslo uveďte. / If you have voucher for basic course please fill the number.

Typ ubytování v PG HNÍZDU. / Accomodation type at the PG HNÍZDO.

Pokud jste uvedli "Student - ANO" pak vyplňte jméno školy. / If you selected "Student - YES" please fill the school name.

Studentskou cenu mohou využít pouze studenti denního studia na škole v České republice do 26 let (včetně) nebo mládež do 23 let (včetně). / The student prize can only be used by full-time students at a school in the Czech Republic under 26 (inclusive) or under the age of 21 (inclusive).

Dle hmotnosti zvolíme nejvhodnější velikost vašeho padáku. / By the weight we will choose the right glider size for you.

Rodné čílslo je jedinečným idetifikátorem účastníka kuru. / Birth number or date of birth is unique identifier of the participant.

Podle výšky zvolíme správnou velikost sedačky. / By the height we will choose the best size of the harness.

Dámské trička jsou označeny WS/WM/WL. / Women t-shirt sizes are marked as WS/WM/WL.

Souhlasím s tím, aby mé osobní údaje byly zpracovány v souladu s ustanovením § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. v platném znění zpracovány, uchovány a poskytnuty třetím osobám, za účelem organizací akcí Studentským klubem paraglidingu a jejich vyúčtováním. I agree that my personal data will be processed in accordance with the provisions of Section 5 (2) of Act No. 101/2000 Coll. as amended, processed, stored and provided to third parties for the purpose of organizing events by the Studentský klub paraglidingu and their billing.