Menu
Základní kurz paraglidingu 2023

Základní kurz paraglidingu 2023


Detaily události

Tato událost skončila 26 Srpen 2023


Základní kurz paraglidingu vám nabízí možnost stát se pilotem padákového kluzáku. Je to devět dní intenzivního výcviku, během kterého můžete získat nezbytné teoretické znalosti (meteorologie, aerodynamika, letecké předpisy, …) a praktické dovednosti potřebné pro samostatné létání. S nácvikem se začíná na cvičné louce, poté se létá z velkého kopce s převýšením cca 400m. Po úspěšném absolvování kurzu obdrží účastník osobní list, na základě kterého si můžete zažádat o vystavení pilotního průkazu kategorie Pilot u Letecké amatérské asociace ČR.

Kurzy probíhají v krásném prostředí Beskyd. Základnou kurzu je naše PG Hnízdo v Čeladné. Výcvik bude probíhat nejprve na menších svazích z nichž jeden leží v těsné blízkosti chaty. Pro lety z velkého kopce budou využívány hlavně Ondřejník Skalka, Javorový, Velký Javorník a Straník.

Kolik to stojí?

Studenti: 8 500 Kč 

Ostatní: 10 800 Kč

Pozn: Studentskou cenu mohou využít pouze studenti denního studia na škole v České republice do 26 let (včetně) nebo mládež do 23 let (včetně).

Pokud byste rádi věnovali základní kurz jako dárek, můžete si zakoupit dárkový poukaz. Obdarovaný si pak může vybrat z termínů a pouze se přihlásí.

Jazyk výcviku

Základním jazykem výcviku je český jazyk. V případě dohody lze provést výcvik i v anglickém jazyce. Výcvik v cizím jazyce je zpoplatněn příplatkem 3000Kč.

V ceně kurzu je zahrnuto

  • Zapůjčení kompletní výbavy pro paragliding (padákový kluzák, sedačka se záložním padákem, přilba, radiostanice, pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám)
  • Vedení zkušenými instruktory
  • Doprava na letové terény dle kapacity klubové dodávky
  • Klubové tričko
  • Výukové materiály (kniha Richarda Plose Paragliding)

V ceně kurzu není zahrnuto

Výcvik provádějí zkušení instruktoři, kteří vás během výcviku budou navádět pomocí vysílačky.

Pokud se chcete podívat, jak takový kurz probíhá, podívejte se na video zde…

Před přihlášením si přečtěte kompletní instrukce zde.

Upozornění: Po odeslání přihlášky potvrďte Platbu převodem/Offline payment. Úspěšné odeslání je potvrzeno emailem. V případě problémů nás prosím kontaktujte.

Registrace na kurz/Course booking

Bookings are no longer available for this event.