Menu
Luboš je náš kamarád – sbírka

Luboš je náš kamarád – sbírka

Chtěli bychom požádat o pomoc pro jednoho našeho kamaráda hobby paraglidistu Luboše (37 let). Je to obyčejný chlap, který rád jezdil na kole, zašel si na hory a na pivo. Loni 17. srpna na soutěži v přesnosti přistání se však všechno změnilo. Po souhře nešťastných náhod se zřítil asi z patnácti metrů k zemi. Vrtulník ho transportoval do Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba. Tam ho čekaly jen samé špatné zprávy a nepříjemné chvíle.

Po operaci, kterou Luboš absolvoval ještě ten den, zněla diagnóza tříštivá zlomenina hrudního obratle, kdy mícha sice porušena nebyla, ale vzniklý otok pohmoždil nervové kanálky kolem míchy. Následkem toho ochrnul od pasu dolů. On sám i my jsme doufali v rychlou rekonvalescenci. Po několika týdnech měl nastoupit na intenzivní rehabilitaci, ta se však nekonala. Rehabilitace se oddalovala několik týdnů. Provázely ho nemalé zdravotní komplikace. Dvakrát byl přestěhován z lůžkového oddělení zpět na JIPku. Postupně musel bojovat s plicní embolií, následně se zánětem pohrudnice a nakonec přišla další rána v podobě nutné urologické operace, která opět oddálila naději na brzký nástup na cvičení.

Čas běžel a naděje na uzdravení s ním. Současná prognóza lékařů – šance na vrácení úplné hybnosti je málo pravděpodobná (ačkoliv „zázraky“ se dějí).

V současné době Luboš intenzivně cvičí v rehabilitačním centru v Hrabyni, kam se přesunul rovnou z nemocnice. Za dva měsíce by se měl Luboš vrátit z rehabilitačního centra domů. Jeho domov se nachází v druhém patře dvougeneračního rodinného domu, kde bydlí spolu s rodiči, kteří obývají spodní podlaží. Aby byl Luboš po návratu domů aspoň trochu soběstačný a nebyl odkázán plně na pomoc své maminky, která se již nyní stará o nemocného manžela, bude si muset pořídit invalidní vozík, výtah, také bude muset nechat udělat nutné stavební úpravy ve svém bytě, jelikož ten není uzpůsoben pro potřeby vozíčkáře. Luboš dostane samozřejmě příspěvek od pojišťovny, jenže ten nebude stačit ani na pokrytí nákladů na vozík a vybudování výtahu, nemluvě o dalších úpravách bytu a o případných výdajích na následnou rehabilitaci, která pro Luboše návratem z Hrabyně rozhodně neskončí.

My bychom chtěli Lubošovi jeho návrat domů aspoň trochu ulehčit, a proto bychom Vás touto cestou chtěli poprosit o pomoc. Budeme vděční za každou stokorunu, která pomůže Lubošovi žít co nejvíce soběstačně.

Pokud budete chtít přispět, pošlete prosím jakoukoliv částku na transparentní účet u Moneta bank 233054341/0600. (Na stav účtu se můžete podívat zde)

Pro platby ze zahraničí lze použít IBAN: CZ22 0600 0000 0002 3305 4341, SWIFT: AGBACZPP

V případě že byste potřebovali darovací smlouvu, napište na mail: sojka84@email.cz

Děkujeme